Kaip neprieiti liepto galo

Seniausiame kinų medicinos traktate, parašytame II a. prieš mūsų erą, rašoma: “ Tvarkos išsaugojimas, o ne netvarkos šalinimas, yra aukščiausias išminties principas. Gydyti žmogų tada, kai jis jau susirgo, tas pats ką kasti šulinį tik tada, kai užsimanei gerti, arba kalti ginklus, kai karas jau prasidėjęs”.

Liepto galą buvo priėjęs tauragiškis Eligijus Valskis. Savo pastangomis “pabėgęs” nuo sunkios ligos, tapęs aktyviu sveikos gyvensenos, netradicinės medicines propaguotoju, jau daugelį metų nebeturi sveikatos problemų, nebent slogą kartais pasigauna.

Nemalonumai prasidėjo prieš 36 metus, kai pirmą kartą susirgau gelta. Pasveikau, tačiau po kiek laiko susirgau gelta ir antrą kartą, ir trečią, ir vis kita forma. Tai tęsėsi metų metais, išsivystė kepenų cirozė. Tada matau, kad nieko nebus: cheminiai vaistai nepadeda, dar ir kenkia – reikia pačiam kažką daryti.  Pradėjau ieškoti alternatyvių, natūralių  gydymo būdų. Daug skaičiau apie vaistažoles, įvairius maisto papildus, kol radau tai, kas man geriausiai tinka. Per tuos 36 metus išbandžiau ir sveiką, teisingą gyvenseną, išmokau teisingo kvėpavimo, kitų sveikatinimo būdų.  Mes, sveiko gyvenimo propaguotojai, nenorime mirti pakelta galva nieko nedarant.  Yra didelis natūralių  priemonių, be  chemijos,  pasirinkimas, jas rekomenduoju seminarų, paskaitų klausytojams. Pasitikiu  Rytų produktais, ypatingai kordicepsu, be jokios dvejonės jį vartoti patariu sergantiems sunkiausiomis ligomis. Kelios dešimtys mano bičiulių, bendraminčių, paklausę mano patarimų, susigrąžino sveikatą. Keletas, deja, išėjo Anapilin, ir tai daugiausia tie, kurie nepatikėjo, ignoravo netradicinius gydymo būdus, vadovavosi tik medikų nurodymais, naudojo tik chemines gydymo priemones. Ir aš pats į kordicepsą iš pradžių žiūrėjau skeptiškai, bet neatmečiau. Būtų kvaila kategoriškai atmesti tai, ko nesi ištyrinėjęs, nesi susipažinęs. Iš pradžių atsargiai pabandžiau arbatą, poveikis buvo toks, kaip  produkto aprašyme ir žadėta. Tada jau drąsiau ėmiau vartoti ir kitus produktus su kordicepsu, ir draugams rekomenduoti. Daug kartų naudingiau vartoti natūralų produktą, negu cheminį. Gamta yra mus mylinti ir daug duodanti. Jeigu produktas yra iš gamtos, jis natūralus, neturi šalutinio poveikio, o duoda teigiamą rezultatą. Galiu pasigirti, kad jau 27 metai, kai aš nevartoju jokių medikamentų, tik natūralius produktus.

Klaidingai manoma, jog sveikuolis – tai jau tikrai sveikas. Būtent sveikuoliai ir yra nesveiki, nes sveikuoliais tampa tik tada, kai turi negalią, sveikatos problemų, kai mažai tepadeda tradicinė medicina. Tada žmogus ima ieškoti kitų gydymosi būdų, ieško pagalbos pas sveikuolius. jie ateina gydytis. O daug išmintingiau būtų neprieiti liepto galo. Kaip to išvengti? Reikia mylėti save, reikia galvoti, kodėl turi žalingų įpročių, kaip jų atsikratyti. Užteršti savo mintis ir kūną – tą tai mes mokame daryti! Šiame amžiuje, kuriame nestokojama stresų, sukurtų išoriškai arba mūsų pačių, reikia išmokti tuos stresus suvaldyti. Kvėpavimo technika, joga, meditacija ir kita praktika padeda save harmonizuoti, jautiesi energingas ir sveikas. Nuo dvasinės sveikatos priklauso fizinė sveikata. Žmoguje yra daug vidinių rezervų ir jis gali sau padėti.

Sveika gyvensena yra darbas, kasdienis darbas, nuolatinis užsiėmimas. Žmogui paprasčiau nusipirkti vaistą, kurį propaguoja farmacininkai, apie kurį pasiklauso ir pamato per televizorių. Išgeria tabletę – ir nieko nedarydamas laukia sugrįžtant sveikatos. O po to gydosi cheminių vaistų sukeltus šalutinius poveikius.

Farmacininkai stengiasi išstumti visas natūralias, netradicines sveikatinimo priemones. Iš viso pas mus geri dalykai labai sunkiai skinasi kelią. Ir tik žmogaus išprusimas, vidinė kultūra pasufleruoja, kur nukreipti energiją ir jis randa tai, ko jam reikia pagal jo sąmoningumo lygį.

Mitybą reikia sutvarkyti, maitintis kiek įmanoma natūraliais produktais. Maistas yra ir vaistas, tačiau mūsų žemė yra nualinta, tad joje išaugintos daržovės stokoja mums reikalingų medžiagų. Tų medžiagų trūkumą galima kompensuoti natūraliais, aukštos kokybės papildais. Kodėl jų nevartoti, jeigu gauni gerą rezultatą? Aš parekomenduoju ir žmonėms, ir kiekvieną kartą jie man dėkoja.