Ateities medicina – Vakarai ar Rytai?

Visi mes norime būti laimingi, ir kiekvienas savaip suprantame, kas yra laimė, tačiau svarbiausia ilgame troškimų sąraše yra sveikata. Ir tikrai nuoširdžiai gaila, kad šis aspektas mūsų realiame gyvenime dabar bene paskutinėje vietoje.

Atsakymą ir paaiškinimą, kodėl taip yra, surasti tikrai nelengva. Aiškiai mąstantis žmogus ieškodamas atsakymų pasiklys farmacijos korporacijų laimėjimuose, ligų gydymo būduose, kurie dažniausiai tik laikinai pašalina nemalonius simptomus ir „paslepia“ negalavimus.

Abejonės, ar tradicinė medicina pajėgi atvesti žmoniją į sveiką rytojų, yra visiškai pagrįstos. Londone statomos ligoninės, savo dydžiu prilygstančios žymiojo Canary Wharfo dangoraižiams, NHS vis sunkiau besugeba pasirūpinti savimi dėl savo apimčių ir vidinių negalavimų bei taupymo režimo, ir tai nedviprasmiškai patvirtina rimtą susirūpinimą – kur pasuks ateities medicina ir kur nuves šiuolaikinė sveikatos apsauga, kaip mes gydysime savo vaikus ir anūkus?

Kaip griaustinis iš giedro dangaus!

Šiuolaikinėje mokslo pasiekimų bei technologijų gausybėje mus ypač sunku kuo nors nustebinti ar šokiruoti, tačiau pažintis su kinų korporacijos „Fohow“, dirbančios medicinos inovacijų bei tyrimų srityje, patarėju Rytų medicinos profesoriumi, medicinos daktaru Arkadijumi Gamperiu, pristatančiu tuos radikaliais pokyčius, kurie vyksta pasauliniame alternatyviosios medicinos moksle ir praktikoje, įžiebė viltį bei nurodė vieną iš neabejotinų išeičių šiame sveikatos ir ligų labirinte.

Daugybė oficialiosios medicinos atstovų ir šimtai dėkingų žmonių atsiliepimų forumuose sukėlė neabejotiną profesinį susidomėjimą, nors nejučiom kyla klausimas: „Ar tai nebus tik eilinė naujų natūralių maisto papildų reklama?“ Todėl susitikimas su A. Gamperiu ir jo skaityta paskaita apie korporacijos Fohow išradimus atsako į šį klausimą bei meta iššūkį daugeliui sunkiai pagydomų susirgimų, ir teikia ne tik vilties, bet pristato ir klinikiniais metodais pagrįstą būdą, kaip susigrąžinti sveikatą.

Kur slypi Fenikso (Fohow) paslaptis

Internete galima rasti daug informacijos apie „Fohow“ produkciją, tačiau tai, ką papasakojo savo paskaitoje prof. Arkadijus Gamperis, kelia dar didesnį pasitikėjimą ir susidomėjimą preparatais ir prietaisais. Pavyzdžiui, vienas iš korporacijos išradimų – faradoterapinis dirželis ir jo unikalus poveikis žmogaus sveikatai. Po profesoriaus paskaitos iš salės pasigirdo daugybė klausimų.

Klausimas: Per pastaruosius metus mes prisiklausėme apie „Kremliaus tabletes“ ir daugelį kitų „stebuklingų“ priemonių ir medikų, kurie „stebuklingu“ būdu išgydė pacientus, tiesa, nuo piniginių turinio – taip pat. Kas gi taip stebuklinga „Fohow“ korporacijos produkcijoje?

Atsakymas A. G.: Turiu pastebėti, kad nieko stebuklingo mūsų produkcijoje nėra. Visi produktai – tai naujausių šiuolaikinio mokslo ir senosios tradicinės kinų medicinos pasiekimų rezultatas. Preparatai, kuriuos būtų sunku vadinti papildais, taipogi nėra vaistai pagal tradicinį mūsų supratimą – tai greito veikimo bioimunoreguliatoriai, jie visi 100 proc. natūralūs ir išbandyti praktikoje.

Korporacija „Fohow“ išmoko „ištraukti“ iš aukštųjų grybų bei kitų gydomųjų augalų ląstelių biologiškai aktyvias medžiagas ir įsisavino skystų koncentruotų papildų gamybą. Biotechnologijų panaudojimas (ląstelės turinio vakuuminis koncentravimas ir ekstrahavimas žemos ir aukštos temperatūros sąlygomis) leido sukurti nematytus pagal veikimo išraišką ir greitį papildus. Jų poveikis dažnai žmonėms pasirodo kaip stebuklas, kai užleistos, sunkai gydomos arba medikų „užgydytos“ ligos tarytum ištirpsta, nepalikdamos organizme jokio šalutinio efekto. Tiesiog įsijungia mūsų unikalusis įgimtas „vidinis gydytojas“ – imunitetas, pažįstantis kiekvieną mūsų organą ir mikrodalelę, mokantis kalbėtis būtent sveikųjų „ląstelių kalba“.

Skystų ir koncentruotų eliksyrų jėga ir specifika – iš aukštųjų grybų ląstelių turinio, visų pirma, iš imperatoriškojo kordicepso, tai pat Linčži ir aromatinio grybo Shiitake bei kitų gydomųjų augalų komponentų. Tai 100 proc. sisteminiai preparatai, t. y. jie „dirba“ savo darbą sistemiškai: suranda pažeidimų grandinę ir pereina ją nuosekliai, harmonizuoja fiziologiniu lygmeniu ir subalansuoja žmogaus energetiką.

Tai naujausia šiuolaikinio mokslo raidos kryptis daugelyje pasaulio šalių. Į „Fohow“ korporacijos struktūros sudėtį įeina du šiuolaikiniai mokslo tyrimo institutai, kuriuose kuriami naujieji papildai. Produkcijos gamybos vietos aprūpintos pačia pažangiausia aparatūra ir technologijomis.

Mokslo tyrimo institutams vadovauja šiuolaikinės Kinijos tradicinės medicinos pradininkas akademikas Tan Judži, daugiametis buvusio Kinijos vadovo Mao Dzeduno asmeninis gydytojas.

Produkcija jau sertifikuota 17-oje pasaulio šalių, vyksta sertifikavimo procesas ir Anglijoje. Visose korporacijos įmonėse gamyba pažymėta aukštais (GMP, HAACP, ISO) tarptautiniais sertifikatais.

Klausimas: Gal galėtumėte smulkiau papasakoti apie tą Vakarų pasauliui mažai žinomą augalą kordicepsą?

Atsakymas A. G.: Apie kininį kordicepsą galėčiau kalbėti labai ilgai. Dėl laiko stokos paminėsiu tik svarbiausia, tačiau mūsų interneto svetainėje galėsite rasti daug įdomios informacijos šia tema.

Kordicepsas prilygsta ženšeniui ir elnių ragams. Pagal tradicinės kinų medicinos sampratą, jis patenka į „Kinijos perlų trejetuką“. Palyginti su ženšeniu, Vakarų pasaulio jis buvo atrastas neseniai. Šis grybas auga Tibeto aukštumose, esančiose maždaug 4 tūkst. metrų virš jūros lygio.

Rytuose nuo amžių glūdumos kordicepsas buvo laikomas pačiu vertingiausiu iš visų Žemės augalų. Kordicepsą ypač vertino imperatoriai ir jų artimieji. Kinijoje jis vadinamas „Dievo dovana“, „stebuklinguoju talismanu“, nes nė vienas augalas neturi tiek gydomosios galios.

Kordicepsas veikia kaip stiprus antioksidantas, nes jo sudėtyje yra beta karoteno, vitaminų E ir C, mineralų seleno ir cinko, kozeino Q10, imunomoduliuojamųjų polisacharidų bei kitų medžiagų. Jo sudėtyje yra 77 mikro- ir makroelementų, daugiau kaip 80 rūšių fermentų, nepakeičiamųjų aminorūgščių, nesočiųjų riebalų rūgščių ir t. t. Tačiau vitaminų bei mineralų kiekiai nėra dideli, todėl šie maisto papildai negali sukelti perdozavimo simptomų.

Kordicepsas – vienintelis augalas žemėje, kuris, be specifinio nuo vėžio apsaugančio ir jo progresavimą stabdančio poveikio, pasižymi ir antimetastaziniu poveikiu.

Šis augalas didina organizmo atsparumą įvairiems vidaus ir išorės veiksniams, apsaugo jį nuo radiacijos, per kelias minutes atnaujina pažeistą energetinį lauką. Be to, pasižymi antialerginiu poveikiu, šalina iš organizmo toksines medžiagos, t. y. žarnyno nuodus, vaistų junginius, radionuklidus, sunkiųjų metalų druskas.

Kordicepsas, be kita ko, – natūralus antibiotikas. Jis slopina pneumokokų, stafilokokų, streptokokų bei daugelio kitų mikrobų dauginimąsi. Šis grybas veikia ir įvairius virusus, tarp jų ir adenovirusus, gripo, hepatito, pūslelinės (herpeso), atipinės pneumonijos virusus. Kordicepso preparatų, kaip vienos iš kompleksinio gydymo sudedamųjų dalių, skiriama infekuotiems ŽIV ir sergantiems AIDS pacientams.

Klausimas: Papasakokite smulkiau apie organizmo atstatymo metodus ir tų papildų veikimą.

Atsakymas A. G.: Naudodamasi šiuolaikinės civilizacijos gerovėmis žmonija eina į aklavietę. Vis daugiau žmonių praranda imunitetą ir suserga lėtinėmis ligomis dėl supančios užterštos aplinkos, rafinuoto ir išmoningais E „pagerinto“ maisto, dažno antibiotikų ir kitų cheminių vaistų vartojimo, stresų. Nuolat būdamas uždarose patalpose, negaudamas saulės infraraudonojo spinduliavimo, be kurio ląstelės ir organizmo gyvenimas neįmanomas, žmogus gauna vis mažiau energijos.

Žmogaus organizmas nėra sudarytas iš atskirų dalių. Tai sistemų visuma, ir pagrindinė paminėtų preparatų veikimo kryptis – tai visuminis kompleksinis reguliavimas. „Fohow“ produkciją sudaro devyni preparatai, papildai ir arbata. Tai nėra ilgas sąrašas, tačiau jų sudėtyje išsirikiavęs pasaulinis gydomųjų augalų elitas atlieka tris pagrindinius veiksmus:

1. Išvalymas: išvalomas žarnynas, kraujagyslės ir kiti organai nuo „šlakų“, kurie neleidžia visoms sistemoms normaliai funkcionuoti;

2. Sureguliavimas: surandamos labiausiai probleminės vietos ir pradedama reguliacija;

3. Atkūrimas: organizmas papildomas trūkstamomis medžiagomis ir užtvirtinamas rezultatas.

Kitaip tariant, preparatai, išvalius teršalus, mobilizuoja organizmo ląsteles energijai išgauti,

Kartu sustiprinant mūsų pačių pagrindinio gamtinio gydytojo – imuninės sistemos darbą.

Papildų veikimas vyksta ir fiziologiniu, ir energetiniu lygmeniu. Juk gyvos būtybių ląstelės turi atmintį ir įsimena informaciją apie persirgtas ligas, stresus. Per nežymų senųjų negalavimų paaštrėjimą visa tai yra iškeliama ir ištrinama ląstelių ir informaciniu lygmeniu.

Klausimas: Papasakokite apie korporacijos „Fohow“ papildus ir žmogaus sveikatos problemas, kurioms spręsti jie būtų naudingi?

Atsakymas A. G.: Pats aš esu ne pirmos kartos medikas, ir subūrus visus mano artimuosius, išeitų visas geros poliklinikos personalas. Daugelį metų dirbęs tradicinės medicinos pulmonologijos srityje, pradėjau nusivilti rezultatais. Priežastis – paviršutiniškumas: mūsų šiuolaikinė medicina nemoka gydyti lėtinių susirgimų, neužsiima profilaktika ir naudoja didelius kiekius cheminių preparatų.

Pasaulio sveikatos organizacija rimtai susirūpinusi prakalbo, kad būtina kuo skubiau integruoti netradicinius gydymo būdus ir senąsias Rytų žinias su Vakaru medicinos technologijomis, kadangi nebespėjama kurti naujų medikamentų, o jų poveikis nenumaldomai silpsta, tuo tarpu naujų ligų skaičius sparčiai didėja.

Padėtis darosi kritiška, bet dėl didelio pelningumo, sistemos inercijos ir korupcijos apie tai garsiai nekalbama.

Kinų medicinos pagrindinis pranašumas – galimybė aptikti pradinį, dar tik funkcinį sveikatos sutrikimą, t. y. jam tebesant premorbidinėje stadijoje. Pavyzdžiui, vėžinė ląstelė žmogaus organizme nejaučiama vystosi apie 12 metų iki tos akimirkos, kol ją aptinka gydytojai. Per tą laiką galima ją santykinai lengvai nugalėti. Ir medicinos ateitis turėtų būti ne ligų gydimas, o jų profilaktika. Jeigu, pvz., nuodugnų sveikatos patikrinimą būtų privaloma atlikti kas porą metų, tarkim, kaip atlikti autotransporto techninę apžiūrą arba mokėti socialinio draudimo mokestį, padėtis palaipsniui reikšmingai pasikeistų visos žmonijos labui.

Visų pirma, mūsų papildai plačiai naudojami sezoninei profilaktikai, plintant virusinėms epidemijoms, kaip daugelio lėtinių ligų prevencija. Bet dažniausiai mes skiriame papildus jau turimoms lėtinėms problemoms koreguoti, pvz., aterosklerozei, hipertenzijai, nutukimui, cukriniam diabetui, moterų ir vyrų seksualinio gyvenimo sutrikimams, onkologinėms ligoms, depresinėms būsenoms, atramos ir judėjimo aparato ligoms. Labai geri ir greiti rezultatai pasiekiami gydant ikivėžinių stadijų virškinamojo trakto problemas, opaliges ir kt.

Buvo labai malonu susipažinti su žmogumi, taip atsidavusiu darbui ir karštai tikinčiu šios veiklos reikalingumu. Dar vienas klausimas pabaigai: Kaip jūs manote, kokiai medicinai priklauso ateitis?

Atsakymas A. G.: Ateitis, aišku, priklauso efektyviai, saugiai ir laiko išbandytai profilaktinei medicinai. Būtina rašyti spaudoje, kalbėti, rengti paskaitas, seminarus. Ypač svarbu kelti žmonių sveikatinimo ir sveiko gyvenimo kultūrą, užsiimant švietėjiška veikla, stiprinant žmonių žinias, pasitikėjimą netradicine, natūraliąja medicina, kuriai, be kita ko, yra jau priskaičiuojama per 5000 metų. Reikia padėti ne visai sveikiems žmonėms atkurti kūno ir dvasios pusiausvyrą, o sveikiesiems suteikti galimybę būti optimistams ir aktyviems, padedant jiems saugoti sveikatą.

Esmė – ne supriešinti vieną mediciną su kita, bet panaudoti visas žinias ir pasiekimus žmogaus labui. Šiandien aš patenkintas tuo, ką dirbu. Aš užsiimu ta medicina, kuria tikiu ir kurią matau kaip sveikatos šaltinį ateities žmogui. Linkiu visiems jums neatsilikti nuo laiko pulso, rūpintis savimi, pasinaudojant visomis jus pasiekiančiomis pažangiomis galimybėmis.

Sveikatos kultūra ir ilgaamžiškumas

Ateities medicinos pavyzdys jau egzistuoja Kinijoje, kur daugiametės tradicijos susilieja su civilizacijos laimėjimais. Ir kiekvienas pats turi pasirinkti: toliau siaurai mąstyti ir gydyti jau pasireiškusias ligas, lyg lopant seną, sudėvėtą, arba įsisavinti Rytų siūlomą pažangų kompleksinį požiūrį. Renkamės patys, nes kiekvienas esame pajėgus pasirūpinti savo sveikata. Pasak Hipokrato: „Mes gydomės patys, gydytojas tik padeda.“ Kiekvienas iš mūsų pats sprendžia, ar jam svarbiausia būti laimingam ir sveikam.

Juk gera sveikata – neįkainojamas turtas!