Kodėl su pigiais sintetiniais papildais gaunami mineralai atsiduria ant kraujagyslių sienelių?

Mineralų mažėja

Deja, dėl intensyvios žemdirbystės, dirvos vis labiau stokoja daugelio mineralų (ypač magnio), o žemdirbiai šiandieną žemę tręšia tik trimis mineralais: azotu, fosforu ir kaliu. Šių trijų mineralų pakanka greitai užauginti augalus ir gauti gerą derlių, bet mitybinė maisto vertė dėl  kitų mineralų stokos labai suprastėja, todėl šiandiena reikia suvalgyti kelis vaisius ir daržoves, kad gautume tą patį mineralų kiekį, kaip prieš 40-50 metų galėjai suvalgyti vieną. Kaip teigia USDA (Amerikos vyriausybinė organizacija), maiste per paskutinius 40 metų kai  kurių mineralų  sumažėjo net 81%.

Žmonės stokoja mineralų

Kaip rodo tyrimai, daugelis žmonių stokoja mineralų (99% amerikiečių stokoja mineralų). Dviejų Nobelio premijų laureatas Linus Pauling teigia, kad visos ligos susietos su mineralų trūkumu. Dr. Maynard Murray, knygos Sea Energy Agriculture autorius, teigia, kad jei organizme yra pakankamai mineralų, jis yra atsparesnis ligoms ir sulėtina senėjimo procesus.

Papildai ne išeitis?

Sveikata besirūpinantys žmonės bando mineralų trūkumą kompensuoti vartodami sintetinius papildus, deja daugelis papilduose esančių mineralų yra blogų formų (susmulkintos kriauklės ar net akmenys) ir tokių mineralų organizmas negali tinkamai panaudoti.

Mineralų molekulės dydis

Kad mineralai būtų pasisavinami ląsteliniame lygyje, jų molekulė turi būti labai maža (Angstremo dydžio) ir jie turi būti tirpstantys vandenyje. Angstremas (Angstrom) – nesisteminis ilgio vienetas, naudojamas atomo, jono, molekulės matmenims žymėti. Angstremas yra viena tūkstantoji mikrometro (1/1000) ir 10 (pakelta -10) metro (1/10000000000). Tik jonizuotos (ionized) mineralų formos yra angstremo dydžio ir įsisavinamos ląsteliniame lygyje (gali patekti į ląsteles ir į jų branduolį). Tik angstremo dydžio mineralų molekulės gali patekti į ląsteles ir aktyvuoti DNR struktūras, nuo kurių priklauso dauguma organizmo procesų ir, žinoma, gera sveikata.

Mikrometro dydžio mineralai gali sukelti sveikatos problemas

Dauguma papilduose esančių mineralų molekulių yra tūkstantį kartų didesnės nei jonizuotos. Nors šie mineralai iš dalies pasisavinami žarnyne ir patenka į kraujotaką, bet tokios didelės mineralų molekulės negali patekti į ląsteles. Kadangi kraujotakoje mineralų koncentracija yra gana griežtai reguliuojama tai tokie netinkami mineralai nusėda ant kraujagyslių sienelių. Prasti mineralai gali duoti laikiną pagerėjimą, jeigu mineralų trūkumas yra labai didelis, tačiau tik laikiną, o per ilgesnį laiką sukels dar didesnių problemų.

Todėl prasti sintetiniai mineralų papildai yra toksiški ir net pavojingi sveikatai. Vartodami pigius papildus, tokius kaip kalcio karbonatas (dauguma kalcio papildų) žmonės gauna ne stiprius kaulus, bet užkalkėjusias ir susiaurėjusias kraujagyslių sieneles. Net jei kai kurios mikrometro dydžio mineralų molekulės ir patenka į ląstelės vidų, jos negali pasiekti ląstelės branduolio kur yra DNR.

Jonizuoti ir koloidiniai ne tas pats

Jonizuoti mineralai yra ne tas pats kas koloidiniai. Koloidiniai arba dar kitaip vadinami metalinių formų mineralai taip pat yra per dideli. Koloidinėse mineralų molekulėse mineralų atomai yra suspausti į dideles molekules ir dėl to nepasisavinami ląsteliniame lygyje.

Iš kur gauti angstremo dydžio jonizuotų mineralų?

Geriausia mineralus gauti su maistu, bet kaip jau buvo minėta straipsnio pradžioje, maisto produktai stokoja mineralų. Nevalyta druska, kurioje yra virš 90 skirtingų mineralų, yra labai geras mineralų šaltinis. Beje, jūros vanduo ir druska mineralų sudėtimi yra labai panašūs į kraują. Beveik visa parduotuvėse parduodama druska yra rafinuota, išvalyta ir joje likęs tik natris ir chloras ir dar pridedama prastos kokybės jodo. Tokia druska yra pavojinga sveikatai ir toksiška, todėl jos vartoti nereikia. Geros druskos yra tokios, kaip Celtic Sea salt, Himalaju druska, Sun dried Sea salt. Tačiau reikia prisiminti, kad daugelyje tokių druskų dominuoja natris, todėl šias druskas reikia vartoti saikingai, ypač jeigu jums yra padidėjęs kraujo spaudimas arba turite edemą (skysčių susilaikymas organizme). Taip pat kartais dėl apdorojimo procesų net ir tokios druskos mineralai yra netinkamai, Dr. Gabriel Cousen teigia, kad jeigu druska išdžiovina burną tai reiškia, kad joje esantys mineralai yra blogos formos.

Kiti mineralų šaltiniai

Geresnis variantas yra jūros dumbliai ir daržovės, kuriuose yra daug mineralų. Bet reikia žiūrėti jų sudėti, nes mineralų kiekis skiriasi priklausomai nuo rūšies. Reikėtų pirkti tokias jūros daržoves kur daugiau magnio, kaip Wakame (undaria pinnatifda). Jūros daržovės gali turėti sunkiųjų metalų, ypač arseno, tačiau arsenas jūros daržovėse yra ne organinės formos ir teigiama, kad jis nėra toks toksiškas kaip organinė jo forma. Nepaistant to, labai daug jūros daržovių vartoti nereikėtų, ne daugiau nei 60g. per savaitę. Dar galima vartoti geros kokybės molį.
Mineralų taip pat turi bičių žiedadulkės bei duonelė, bei kai kurios vaistažolės tokios, kaip dilgėlės ir kt.

Kviečių ir miežių želmenų bei kitų žalumų milteliai taip pat turi mineralų. Daug mineralų ir vitaminų turi Chlorala ir Spirulina tik reikia kad jos būtų iš patikimo šaltinio.

Kaip išvalyti blogus mineralus iš organizmo?

Kaip bebūtų keista, jonizuoti angstremo dydžio mineralai išvalo blogų mineralų nuosėdas iš organizmo. Blogų mineralų nuosėdos sukelia aterosklerozę (užkalkėjusios ir sustandėjusios kraujagyslės) ir tai dažnai sukelia padidėjusį kraujo spaudimą. Joninės formos mineralai reikalingi daugiau nei šešiems tūkstančiams skirtingų organizmo procesų. Jei organizmas stokoja mineralų, tai enzimų veikla tampa prislopinta. Reikia prisiminti, kad enzimai remontuoja pažeistas ląsteles, padeda pašalinti mirusias ląsteles bei atlieka daug kitų funkcijų.

Jonizuoti mineralai palaiko gyvybę

Faktiškai jonizuoti angstremo dydžio mineralai palaiko gyvybę žemėje. Šie mineralai  susijungę su vandens molekulėmis, patenka į ląstelės vidų bei aktyvuoja DNR.
Jonizuoti mineralai taip pat reikalingi mitochondrijoms (randasi ląstelės viduje), kurios yra kaip energijos fabrikai organizmui ir juose vyksta energijos reakcijos. Toms reakcijoms reikalingi mineralai bei vitaminai.

Kodėl stokojama mineralų?

Dauguma žmonių stokoja mineralų todėl, kad pagrinde valgo rafinuotą maistą be jokių mineralų. Dar blogiau, valgo daug gyvulinių produktų, kurie labai rūgština organizmą (žemina Ph). Norėdamas neutralizuoti Ph, organizmas ima mineralus iš kaulų. Saldumynų valgymas taip pat sekina mineralus, nes jų apdorojimui reikalingi mineralai, tokie, kaip vanadis, chromas, magnis, cinkas. Būtent šių mineralų trūksta daugumai diabetikų.
Mineralų gali trūkti ir dėl blogo jų pasisavinimo, o tai yra dėl užsiteršusio žarnyno ir prastos jo mikrofloros, taip pat dėl užsikimšusių kepenų latakų ir nepakankamos tulžies gamybos. Sprendimas būtų išsivalyti žarnyną, atstatyti jo mikroflorą, išvalyti kepenis ir tulžies pūslę.

Straipsnis parengtas pagal Dr.Gabriel Cousen knygą ”There is a cure for diabetes”. Dr. G.Cousen yra išgydęs labai daug diabetikų (pirmo ir antro tipo) naudodamas žalio maisto dietą. Panašiai apie mineralų pasisavinimą teigia Andres Moritz ir Dr. David Jubb.