Galinos Šatalovos dieta

Iš tūkstančių būdų sulieknėti ir ilgai išsaugoti jaunystę tik nedaugelis pagrįsti moksliškai bei įrodyti eksperimentais. Vienas tokių – garsios rusų medicinos mokslų daktarės Galinos Šatalovos dieta. Ji tinka kiekvienam, nereikalauja jokių finansinių išteklių, netgi atvirkščiai – taupysite pinigus ir laiką.

Ilgus metus neurochirurge dirbusios G.Šatalovos metodika labai paprasta: penkis kartus sumažinti įprastą racioną, dalį maisto pakeisti dvasiniu penu, daug judėti ir taisyklingai kvėpuoti. Šią metodiką moteris sukūrė nusivylusi oficialiosios medicinos bejėgiškumu prieš sunkias ligas. G.Šatalova tūkstančiams pacientų padėjo atsikratyti ne tik antsvorio, bet ir onkologinių ligų. Labiausiai patyrę Rusijos medikai ir mokslininkai po kaulelį narstė, tikrino G.Šatalovos metodiką. Kai kurių dalykų moksliškai paaiškinti nepavyko, tačiau faktai buvo akivaizdūs: G.Šatalovos sistema padeda susigrąžinti sveikatą ir išgyventi ekstremaliomis sąlygomis.

Mokslinis G.Šatalovos metodikos paaiškinimas

Kiekviena mūsų organizmo ląstelė užprogramuota dalytis tam tikrą kiekį kartų. Kai dalijimosi rezervas išsenka, žmogus pradeda senti ir miršta. Persivalgius medžiagų apykaita pagreitėja, ląstelės greitai dauginasi ir lygiai taip pat greitai nyksta.
Biologinio laikrodžio rodyklės sukasi pašėlusiu greičiu… Alkis sulėtina medžiagų apykaitą – ląstelės dalijasi lėčiau, ir žmogus atrodo gražiau, jaučiasi sveikiau ir gyvena ilgiau.

Dietos principai: Valgykite mažai ir retai

Dienos raciono kaloringumas – nuo 800 iki 1200 kcal. Per kartą galima suvalgyti nuo 250 iki 400 ml maisto, t. y. maisto kiekis turi atitikti skrandžio tūrį ir jokiu būdu netempti jo sienelių. Tam, kad sužinotumėte, kiek galite per kartą suvalgyti, prisisemkite į rieškutes vandens ir supilkite jį į stiklinę – lygiai tiek maisto telpa į jūsų skrandį.
G.Šatalovos sekėjai valgo du kartus per dieną – 11 val. ryto ir 6 vai. vakare, tačiau nevengia dienos raciono padalyti ir į 3 dalis. Svarbiausia, pasak jų, laikytis 16 valandų pertraukos tarp paskutiniojo ir pirmojo valgymų, kad organizmas maksimaliai įsisavintų maistingąsias medžiagas. Kai kurie dietologai tvirtina, kad laikantis G.Šatalovos dietos galima pavirsti distrofiku, mat net nieko neveikdami ir gulėdami ant sofos mes išnaudojame daugiau kalorijų, nei ji siūlo. Tačiau G.Šatalova įsitikinusi: be kalorijų, natūralūs produktai turi dar ir gyvos biologinės energijos, kuri maitina žmogaus organizmo ląsteles.

Nepamirškite dvasinio peno

Ar pastebėjote: kai esate kuo nors susidomėję, valgyti nesinori? Tačiau kai nieko neveikiate, nuo šaldytuvo negalite atsitraukti. Pasak G.Šatalovos, maistas – toli gražu ne vienintelis energijos šaltinis. Mažiau valgantis žmogus, maisto trūkumą kompensuojantis įdomiu filmu, gera knyga, paroda, bendravimu su įdomiais žmonėmis, netrukus energijos pradeda gauti iš oro, šviesos, garsų. Tai kokybiškai kita energijos rūšis, ji stimuliuoja kūrybingumą, intelektą, teikia gyvenimo džiaugsmo.

Rinkitės tinkamus produktus

G.Šatalovos teigimu, valgydami turėtume pirmenybę teikti šviežiems, augaliniams, džiovintiems arba raugintiems produktams. Visiškai nevartokite produktų, kurių sudėtyje yra konservantų, stabilizatorių, aromatinių medžiagų, dažiklių ir t.t. Valgykite daug vaisių ir daržovių, geriausia – užaugusių ir subrendusių toje šalyje, kurioje gyvenate. Ypač rekomenduotini riešutai, sėklos – saulėgrąžų, moliūgų, aguonų. Sveika valgyti košių – avižų, grikių, kviečių, miežių. Kartais paskanaukite ir kepinių, bet be mielių – duoniukų, ryžių ar grikių trapučių. Iš riebalų tinka tik augalinis aliejus, cukrų keiskite medumi ir saulės energijos prisigėrusiais džiovintais vaisiais.
Druskos – mažas žiupsnelis per dieną, arbata – žolelių. Kartą per savaitę valgykite žuvies, jūros gėrybių. Pati G.Šatalova itin vertina jūros kopūstus, kuriuose labai daug vitaminų ir mikroelementų, bei daigintus kviečius.

Atsisakykite „negyvų” produktų

Visi mėsiški patiekalai, G.Šatalovos nuomone, teršia organizmą ir sukelia ligas, o kepiniai iš persijotų miltų, mielinės tešlos, cukraus slopina protą, sukelia mieguistumą. Konservuotas maistas kenkia kepenims. Kava ir žalioji bei juodoji arbatos laikomos stimuliatoriais, sparčiai sekinančiais nervinės energijos atsargas.

Valgiaraštis

Pusryčiai. Šilta žolelių arbata su dviem citrinos riekelėmis ir šaukšteliu medaus.
Pietūs. Erškėtuogių arbata su medumi. 150 g šviežių daržovių salotų (agurkai, cukinijos, pomidorai, lapinės salotos, svogūnų laiškai, salierai), pagardintų citrinų sultimis, susmulkintais krapais, petražolėmis, bazilikais. 150 g vandenyje virtos grūdų košės su puse šaukštelio alyvuogių aliejaus.
Vakarienė. Žolelių arbata su medumi. Kopūstų arba burokėlių salotos, pagardintos citrinų sultimis. Arba vandenyje virta grikių košė be sviesto.

Dietos pranašumai

Mėnesį laikantis šios dietos galima atsikratyti 3-4 kg. Iš organizmo pasišalina šlakai, nereikalingi skysčiai, paskaistėta veido oda.
Dieta gali pailginti gyvenimą 10-20 metų.
Padeda išsaugoti lanksčią ir liekną figūrą, skaisčią ir elastingą odą.
Taupo pinigus ir laiką – nereikia pirkti delikatesų ir valandomis stovėti prie viryklės.
Racioną galima paįvairinti daržovių sriubomis, duoniukais, bemielės tešlos kepiniais. Gerkite tiek, kiek norisi, neprievartaudami savęs, mat laikantis šios dietos beveik nesusidaro šlakų.

Dietos trūkumai

Reikalauja labai daug valios.
Atima galimybę pažinti subtilų kulinarijoj pasaulį, mėgautis gurmaniškais patiekalais.
Dieta nepriimtina tiems, kam malonumas valgyti didkepsnį su keptomis bulvytėmis yra nepalyginamai didesnis už norą būti sveikam, lieknam ir ilgai gyventi.
Pernelyg skurdus racionas.